Začátky aneb "Malá kapka v obrovském oceánu"

8. června 2015 v 18:08 | Lia |  Téma týdne
Untitled | via Tumblr


...a tak jsem se jednoho dne rozhodla, že se přestěhuji. Do jiného kraje, do jiného města a když už, tak do většího, než je mé původní, kde jsem bydlela posledních pár let. Někam, kde skoro nikoho neznám a vlastně ani to město samotné jsem příliš neznala. Ale když jsem se rozhodla, tak jsem pro to něco dělala. Do měsíce jsem si našla vyhovující byt za vyhovující cenu v klidné lokalitě a navíc kousek od centra a mohla jsem jít plně do toho, jelikož i peníze jsem měla našetřené na vše potřebné, ať už se to týká nájmu, ale i jídla a dalších výdajů.
Myslela jsem si, že to bude jednoduché.. no, nebo aspoň o něco snažší. Že se mi podaří najít dobrou práci, kamarády.. a všechno bude dobré.
A tak jsem hledala a hledala... a téměř všude mě odmítli (až na jedno místo - kde konečně nastoupím). Někde na místě hned při pohovoru, někde telefonicky po něm, případně e-mailem.. Nebo se ani neobtěžovali dát vědět. Ale to je asi v dnešní době běžné.. Co jsem proti lidem, co mají například deset let praxi, že? Také se mi stalo, že jsem šla na určitou pozici, vzali mě a druhý den se z toho vyklubala úplně jiná práce, než na kterou jsem se hlásila a také se jednalo o úplně něco jiného, než mi bylo řečeno na pohovoru - a ten rozdíl byl opravdu velký.
Nebo se i hodně stávalo, že při pohovoru měli pod mým životopisem třeba dalších 30. A to podle mého názoru také nevypadá nejlépe, jelikož o to víc jste nervóznější, protože víte, kolik dalších lidí o dané místo usiluje a je velice pravděpodobné, že mají mnohem víc zkušeností, jsou starší...
A já, s oficiálně žádnou pracovní zkušeností, jsem se v tom začala ztrácet. Přestala jsem po nějaké době doufat, že něco najdu. Šla jsem na pohovor a podle jednání už mi bylo jasné, že z toho nic nebude. Přeci jen dnes je obvykle vše i o známostech. A tak se ze mě stala taková malá kapka v oceánu..
Avšak po dlouhém a úsilném hledání se i na mě usmálo štěstí a práci jsem našla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama