Červenec 2015

Alenka v Říši divů

12. července 2015 v 16:52 | Lia |  Téma týdne
photography | Tumblr

Mít skvělý život. Mít hodně peněz. Mít pevné zázemí. Nemít deprese. Být zdravá. Mít skvěle placenou práci.
Je tolik věcí o kterých sním. Mám život. Mám nějaké peníze, ale bohužel stále málo. Mám kde bydlet. Mám deprese. Mé zdraví není v pořádku. Dobře placenou práci mám.. baví mě.. ale jelikož žiji zcela sama, není to dost.
Beru, že mi je kolik mi je a málo kdo se v mém věku postaví na vlastní nohy s tím, že se odstěhuje daleko od rodiny, od přátel a někam, kde to sotva zná a kde zná pár lidí. Znám dokonce spoustu lidí, kteří jsou například o pět let starší, mají třeba 24-28, ale stále bydlí s rodiči. Nevydělávají si. Radši stále chodí do školy, případně mají občas nějakou brigádu, ale většinu času tráví doma. Nejsou samostatní. Nemají žádné cíle. Žádné vysněné cesty. Vyhovuje jim být doma, nechtějí žádnou změnu. Nechtějí dojíždět do školy, případně se kvůli ní odstěhovat. Nechtějí pracovat daleko od domova a stěhovat se kvůli práci. Neumí si nachystat jídlo a pomalu ani pití. Oblečení si nikdy nekupovali sami. Neumí si vyprat. Nikdy, nebo úplně minimálně, neumývali nádobí. A dokonce neznám snad nikoho, například ze základní školy, ze spolužáků, kdo by bydlel úplně sám a živil se úplně sám. Někteří dokonce řekli, že jim to doma vyhovuje. Takhle se dnes někteří chystají na dospělost?
Ale pak tu jsou i tací, co sice žijí s rodiči, ale jsou samostatní. Dojíždějí do školy, jezdí na výlety, podnikají různé akce s přáteli. Dokáží se o sebe postarat. Umí si nachystat jídlo, umýt si po sobě nádobí, vyprat si oblečení. Nikdo jim nic nemusí strkat až pod nos. A takto by to podle mého mělo být.. myslím, že mladí se musí umět postarat sami o sebe. A nemyslet si, že jim v životě každý všechno dá a vše jim tzv.spadne pod nos. Když totiž nemají nějakou.. přípravu? .., nikdy, nebo velmi těžko se budou dostávat do samostatného dospělého života. A budou o něm jen snít.


L.